Hairist

Vintage Gelin Saç Modelleri

Düğün gününde vintage temasını A’dan Z’ye kusursuzca kullanmak isteyenlerin tercihi olabilecek detaylar arasında vintage gelin saç modelleri yer alıyor. O muhteşem günde, gelin adaylarını daha farklı, zarif ve göz alıcı hale büründürebilecek vintage gelin saçı çeşitleri 1920, 1930 ve 1940’lı yıllardan günümüze geliyor.

Vintage gelin başı modellerinin genellikle gelin kepi gibi kısa duvaklı saç aksesuarları ile birlikte kullanıldığı görülüyor. Ancak bu kullanım şeklinden ilham alarak, kendi gelin saçı modelinizi günümüze uygun şekilde modernize ederek, kullanabilirsiniz. Tamamen sizin yaratıcılığınıza ve aynı zamanda kuaförünüzün de yeteğine bağlı bir durum olduğunu söyleyebiliriz. Vintage gelin saç modelleri arasında yer alan dalgalar, bukleler, sımsıkı toplanmış saçlar ile tabiri caizse jilet gibi bir görüntü oluşturuluyor. Özellikle bu yıl gelinler tarafından sıklıkla tercih edilen vintage gelin saç modelleri hem kısa, hem de uzun saçlı gelinler tarafından rahatlıkla kullanılabilecek modelleri içeriyor. 1920’li yıllardan başlayarak, ele aldığımız gelin saç modelleri ile zamanda yolculuğa hazır mısınız?

1920’li Yılların Muhteşem Gatsby Modası
Nam-ı diğer Great Gatsby filminin 1974 yılında vizyona girmesi ile birlikte püsküllü elbiselerden, parlak taşlı, büyük mücevherlere ve saç aksesuarlarına kadar pek çok detay, 1920’li yılların kilit moda parçalarını içeriyor. Özellikle Muhteşem Gatsby filminde, gösterişli saç bantları ve taçlara ek olarak 1930’lu yıllarda moda olan parmak dalgası saç modelinin de kullanılmaya başlandığı görülüyor.

1930’larda Popüler Hale Gelen Parmak Dalgası Dalgalı Saç Modeli
1920’li yıllarda kullanılmaya başlanan parmak dalgası saç modelinin 1930’lu yıllara damgasını vurduğu görülüyor. 1990’lı yıllarda da geri dönen parmak dalgası saç modeli, bu döünemde Hollywood artistleri tarafından da sıklıkla kullanılır olmuştu. Kısa saçlı gelin adaylarının da yumuşak bukleler yaptırarak kullabileceği parmak dalgası saç modeli oldukça kullanışlı ve pratik bir model olarak günümüze ulaşıyor.

1940’lı Yılların Meşhur Zafer Kıvrımları
1940’lı yıllarda Hollwood yıldızlarının çoğu tarafından kullanılan zafer kıvrımları saç modeli, retro bir görünüm yakalamak isteyenler için ideal bir model olarak karşımıza çıkıyor. Zafer ruloları olarak da anılan saç modelini günümüzde en çok tercih eden ünlülerden biri de Katy Perry.